موافقت وزارت دفاع جهت اختصاص 3فروند بالگرد برای فارس


موافقت وزارت دفاع جهت اختصاص 3فروند بالگرد برای فارس

نماینده شیراز و زرقان در مجلس از موافقت وزارت دفاع جهت اختصاص 3فروند بالگرد به استان فارس خبر داد.

وی با اشاره به حوادث آتش‌سوزی‌های اخیر در برخی شهرستان‌های استان فارس  گفت: با شروع فصل تابستان و گرمای شدید، پیش‌بینی آتش‌سوزی امری بدیهی است اما با مدیریت قبل از حادثه می‌توان از آن تا حد بسیاری جلوگیری کرد.

عزیزی با بیان اینکه عیار مدیریت بحران در حوادث مشخص می‌شود بر نقش آموزش در پیشگیری از وقایع نیز تاکید کرد و افزود: نباید تنها به فکر برخورد با حادثه بود، دستگاه‌های متولی به ویژه مدیریت بحران باید در فصول دیگر که امکان آتش‌سوزی کمتر است، مهارت آموزی را به ساکنان مناطق جنگلی در دستور کار خود قرار دهند و نباید منفعل باشند.

نماینده مردم شیراز و زرقان خاطرنشان کرد: مهارت‌آموزی تنها در اطفای حریق نیست بلکه نقش کار فرهنگی و بالا بردن اطلاعات مردم در زمینه اهمیت جنگل‌ها و منابع طبیعی ابعاد بیشتری را در بر می‌گیرد که این مهم نیز وظیفه متولیان امر است.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های بسیار منابع طبیعی، جنگلی و خدادادی استان فارس تصریح کرد: این فرصت‌ها را نباید با مدیریت فشل، منفعل و غیرعلمی تبدیل به تهدید کرد.

عزیزی تجهیز مدیریت بحران با وسائل به روز و کارآمد را بسیار حیاتی دانست و افزود: باید با یک نیازسنجی کاستی و کمبودها را برآورد کرده و برای تجهیز آن اقدام کرد که نمایندگان مجلس نیز در این راستا می‌توانند از ظرفیت‌های ملی خود استفاده کنند.

این نماینده مجلس به تمامی دستگاه‌های متولی برای مراقبت بیشتر از منابع طبیعی استان هشدار داد و گفت: مسئولان در این روزها که امکان آتش‌سوزی به ویژه در مناطق جنگلی و کوهستانی بیشتر است باید آمادگی کامل داشته باشند و در حوادث غافلگیر نشوند.

نماینده شیراز و زرقان با اشاره به هماهنگی با مسئولان وزارت دفاع برای آماده‌باش 3 فروند بالگرد برای استان فارس تصریح کرد: با این مساعدت وزارت دفاع، مسئولان استان باید از این ظرفیت در زمان لازم برای اطفای حریق به خوبی استفاده کنند.

 


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات