شان ملت ایران دیپلماسی التماسی نیست


رئیس مجمع نمایندگان فارس در یاسوج:

شان ملت ایران دیپلماسی التماسی نیست

 

رئیس مجمع نمایندگان فارس با تاکید بر مواضع عزت مندانه و در تراز انقلاب اسلامی گفت: شان ملت ایران در مذاکرات دیپلماسی التماسی نیست و این موضوع بارها به دولت تذکر داده شده است..

 

ابراهیم عزیزی در همایش مدیران حامی آیت‌الله رئیسی با اشاره به توفیقات انقلاب اسلامی گفت: ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد طی این مدت کشور در عرصه‌های مختلف و موضوعات مهم و گوناگون توفیقات بزرگی داشته است.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت‌هایی که با رای مردم سرکار آمدند نتوانستند به خوبی خدمت کنند و امانت‌دار خوبی به رای مردم هم نبودند، افزود: اما وقتی کارنامه نظام را طی این ۴۳ سال بررسی می‌کنیم کارنامه‌ای سرشار از موفقیت و توفیقات بزرگ در بخش‌های مختلف بوده است.

وی بیان کرد: امروزه در حوزه هوافضا، صنایع دفاعی، بخش‌های هسته‌ای، فناوری نوین و بخش‌های مرتبط پیشرفت‌های خوبی حاصل شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه نظام سیاسی مبتنی بر دین و اندیشه‌های دینی توفیقات خوبی در عرصه داخلی، منطقه‌‌ای، بین‌المللی و سایر بخش‌ها ایجاد کرده، گفت: اما در برخی مسائل داخلی و وضعیت معیشتی، اشتغال، آسایش و رفاه و برخی حوزه‌ها ضعیف عمل شده و لَنگ می‌زنیم، دلیل اینکه در برخی بخش‌ها قوی و برخی بخش‌ها ضعیف هستیم چیست؟

عزیزی با بیان اینکه آرمان انقلاب اسلامی تمام مناطق دور و نزدیک را در بر گرفته، افزود: اما در داخل کشور قرارگاه مرغ می‌زنند که به شکست هم می‌خورد، بعد از ۴۳ سال برق مردم قطع می‌شویم و چندین و چند مشکل دیگر.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس با انتقاد از جریان انقلابی و اینکه شاید جریان انقلابی در برخی مقاطع حساس وظیفه خود را به خوبی انجام نداده، عنوان کرد: معتقدم دو عامل باعث مشکلات کنونی کشور شده است. ناکارآمدی قوانین  و مدیران ناکارآمد.

وی با پرداختن به ناکارآمدی قوانین گفت: افزون بر ۱۳ هزار  قانون از ابتدای انقلاب تاکنون ایجاد شده اما تورم قوانین، ناکارآمدی و به روز نبود قوانین علت برخی از مشکلات کنونی است و قوانین در شان و جایگاه و شایسته ملت ایران نیست.

عزیزی با اشاره به قانون شهرداری‌ها گفت: آیا قوانین تجارت ما به روز است؟ قوانین تعلیم و تربیت می‌تواند تعالی جامعه را به دنبال داشته باشد؟ آیا قوانین پایه‌گذار رشد و تعالی صنعت و اقتصاد است؟

این نماینده مجلس ادامه داد: مدیران دیگر علت وضع و مشکلات هستند مدیرانی که دارای مسئولیت هستند اما مسئولان برخورد نمی‌کنند و پاسخگوی عملکرد خودشان نیستند، هر زمان در مجلس هوشمندانه و با درایت عمل کردیم و در حوزه اجرایی هم اینگونه بودیم  موفق شده‌ایم.

وی با برشمردن شرایط حساس کنونی گفت: امروز در این مقطع حساس وارد یک صحنه انتخاباتی تحول‌آفرین و سرنوشت‌ساز شده‌ایم و اگر تجربه ۴۳ ساله خود را به میدان نیاوریم و مسئولانه عمل نکنیم چه بسا سرنوشتی شوم‌تر از آنچه هست در انتظار ما  باشد.

عزیزی خطاب به مدیران افزود: قبل از هر چیز از شما می‌خواهم مردم را به حضور حداکثری در انتخابات تشویق کنید چرا که این حضور برای انقلاب اسلامی مهم است.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دو هفته پیش با آقای ظریف و چند روز پیش هم با آقای عراقچی در مورد برجام جلسه داشتیم ظریف که جلسه را به نشانه قهر ترک کرد به آقای عراقچی هم گفتم شما در برجام عجله می‌کنید شان ملت ایران دیپلماسی التماسی و نیازمند مذاکره نیست، جواب آقای عراقچی این بود که طرف مذاکره کننده ایران تا نتایج انتخابات ایران مشخص نشود توافق نمی‌کند.

این‌ نماینده مجلس با بیان اینکه تمام‌ چشم‌های داخلی و خارجی،جریان‌های چپ و راست و ساختارهای بین‌المللی به انتخابات ایران دوخته شده، گفت: این حضور دستاوردهای عظیمی برای نظام جمهوری اسلامی ایران دارد، تمام تلاش دشمنان کم‌رنگ جلوه دادن حضور مردم است.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر حضور حداکثری انتخاب فرد اصلح مهم و حیاتی است، گفت: انتخاب فرد اصلح نیازمند روشنگری است و اگر برای مردم روشنگری صورت نگیرد باز دچار دولت‌هایی می‌شویم که چندان علاقه‌ای به پیشرفت، آبادانی و توسعه ایران ندارند.

وی به شایستگی و اصلح بودن آیت‌الله رئیسی اشاره و عنوان کرد: با رعایت اخلاق انتخاباتی حضرت آیت‌الله رئیسی را به عنوان فرد اصلح به مردم معرفی کرده و طی ۴۸ ساعت باقیمانده همه تلاش خود را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه اصلح کسی است که به اسلام ناب و ارزش‌های ملت و ارزش‌های شهدا پای‌بند باشد، گفت: وقتی روشنگری کنیم و فرد اصلح که دارای ویژگی مومن و پای‌بند بودن به انقلاب است را معرفی کنیم آنها هم خوب همراهی خواهند کرد و دیگر فریب سخنان پوشالی را نخواهند خورد.

وی مردمی بودن را از دیگر ویژگی‌های رئیس جمهور دانست و عنوان کرد: در انتخابات پیش‌رو کسی را انتخاب کنیم که دشمن ستیز و بیگانه ستیز  باشد  کسی را انتخاب نکنیم که با دشمن ملت صمیمی است اما با جریان انقلابی ستیزانه برخورد می‌کند. نیازمند مرد میدان هستیم کسانی که رئیس جمهور شدند مرد میدان نبودند و حالا به دنبال رئیس جمهوری هستیم که مرد میدان باشد.

نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه فرهنگ‌ انتخاباتی مردم باید اصلاح شود، گفت: دولتمردان کنونی اگر به حرف‌های خود صادق بودند که این مشکلات ایجاد نمی‌شد به مردم آدرس کسی را بدهیم که معتقد به توانمندی داخلی باشد و چشمش به معاهده‌های توخالی بین المللی نباشد.

وی با اشاره مجدد به دیدار با عراقچی گفت: در همین نشست چند روز پیش به آقای عراقچی گفتم می‌خواهید چه کاری انجام دهد گفت تحریم‌ها را لغو کنیم دوباره سوال پرسیدم تحریم‌ها چگونه لغو می‌شود پاسخ داد آمریکا و اروپا گفتند تحریم‌های اولیه و ثانویه را بر نمی‌داریم و از ۱۵۰۰ تحریم هسته‌ای یک هزار مورد برداشته می‌شود و ۵۰۰ مورد به قوت خود باقی است.

عزیزی بیان کرد: تحریم‌های اولیه که از اول انقلاب تاکنون بوده لغو نمی‌شود دروغ می‌گویند که همه تحریم‌ها برداشته می‌شود. تحریم‌های  ثانویه که تماما غیر هسته‌ای و توسط کنگره آمریکا انجام شده طی مدت کوتاهی برداشته می‌شود و ۵۰۰ مورد تحریم هسته‌ای به قوت خود باقی می‌ماند آنها راستی‌آزمایی ایران را هم قبول ندارد.

عزیزی با اشاره به اینکه ایران سرشار از ظرفیت و استعداد برای رشد اقتصادی است، گفت: اگر دولت به توانمندی داخلی اعتقاد داشت و دیپلماسی التماسی به نمایش نمی‌گذاشت آمریکا و اروپایی‌ها اینگونه برخورد نمی‌کردند.

وی با بیان اینکه کافی است دولت‌ آینده این توانمندی را بشناسند و به آن ایمان داشته باشد، گفت: رئیس جمهور اصلح کسی است که کارنامه و برنامه دارد و معتقد به توان داخلی است نمی‌توانیم کسی را انتخاب کنیم که برنامه دارد اما کارنامه ندارد.

 عزیزی ادامه داد: برخی کسانی که کاندیدای ریاست جمهوری شدند برنامه دارند اما کارنامه ندارند لذا رئیس جمهور آینده علاوه بر برنامه کارنامه خوبی هم داشته باشد و از حسن سابقه برخوردار باشد.

نماینده مردم شیراز و زرقان بیان کرد: مجلس قانون لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق مردم را تصویب کرد همان روز گفتم به آمریکا نباید یک ماه فرصت بدهیم اما دولت نمایندگان را متقاعد کرد که فرصت دو ماهه داده شود گفتم این فرصت برای آمریکایی که به هیچ اصولی پای‌بند نیست زمان زیادی است ببینید الان چه شد؟ عظمت قانون لغو تحریم‌ها را دشمنان درک نکردند چرا که آقایان دولت، آن را خنثی کردند.

وی بیان کرد: آخرین قانونی که در مجلس تهیه شد قانون مالیات بر عایدی سرمایه است که باعث ترقی و پیشرفت کشور می‌شود آقای دژپسند وزیر اقتصاد هم به خوب بودن این قانون اشاره کرد  اما این را گفت که آقای فلانی به من گفته اگر به مجلس رفتی با تصویب این قانون مخالفت کن! متاسفانه رئیس جمهور خود را فوق قانون می‌داند ملت رئیس جمهوری می‌خواهند که اینگونه نباشد.

وی در پایان با اشاره به تحرکات و اقداماتی که عده‌ای در حال انجام دادن هستند خاطرنشان کرد: اتفاقات و شیطنت‌های عده‌ای شروع شده اما مدیران جریان انقلابی جامع، قاطعانه و با منطق ضمن برخورد با این اقدامات شیطنت‌امیز مسیر را برای انتخاب هوشمندانه مردم در ۲۸ خرداد و پیروزی جریان انقلاب فراهم کنند.

 


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات