تامین اعتبار 170میلیارد ریالی برای حل مشکل شوری رودخانه جره


با پیگیری نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، 170میلیارد ریال برای حل مشکل شوری رودخانه جره در دهستان کهمره سرخی اختصاص داده شد.

ابراهیم عزیزی در همین رابطه اظهار داشت:با توجه به اینکه روستاهای جمالی و بکدانه در فاصله حدود 10کیلومتری از گنبد نمکی(محل شور شدن آب رودخانه) قرار گرفته، شوری آب باعث ایجاد خسارت بسیار به باغات و کشاورزی این منطقه شده است.

او افزود: به همین دلیل نیاز به اقدام فوری جهت حل مشکل روستاهای بکدانه و جمالی بود که با پیگیری های لازم، تامین اعتبار آن انجام شد.

عزیزی خاطرنشان کرد: بنا بر بازدید میدانی و نظر کارشناسان، ایجاد یک خط انتقال 10کیلومتری می توانست شوری آب را به پایین دست انتقال داده و روستاهای مذکور را از محدوده شوری در آورد اما به دلیل کمبود اعتبار پروژه راکد مانده بود.

نماینده شیراز و زرقان تصریح کرد: برای تامین اعتبار این پروژه مکاتبات لازم با سازمان برنامه و بودجه کشور انجام شد و صد درصد اعتبار که 170میلیارد ریال بود، اختصاص یافت.

لازم به ذکر است مطالعه و اجرای طرح مدیریت و کنترل شوری آب رودخانه جره از سال 1379 کلید خورد و قرار بود در 3فاز اجرا شود که جدا از فاز یک پروژه، تاکنون این امر صورت نگرفته است.

امسال با پیگیری مجدانه ابراهیم عزیزی نماینده شیراز و زرقان در مجلس، فاز دوم پروژه که احداث خط انتقال آب برای انتقال شوری به پایین دست خواهد بود، تامین اعتبار شد.

روستاهای بکدانه و جمالی در جنوب شهر شیراز و در دهستان کهمره سرخی واقع شده و سالهاست کشاورزان و باغداران منطقه با مشکل شوری آب مواجه هستند.

 

انتهای پیام/


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات