ابراهیم عزیزی: تابوی انتقال آب دریا به فارس شکسته می شود


با حضور رییس مجمع نمایندگان فارس، امام جمعه شیراز، معاونان استاندار فارس، جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی و سرمایه گذاران و صنعت گران استان، نشست بررسی انتقال آب دریا به خلیج فارس در شیراز برگزار شد.

در ابتدای این نشست، ابراهیم عزیزی رییس مجمع نمایندگان استان فارس به عنوان بانی این جلسه در سخنانی با اشاره به اهمیت انتقال آب دریا به استان اظهار داشت: با توجه به ذخیره آب اندک در فارس، انتقال آب به استان از خلیج فارس یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

او افزود: امروز استان های دیگر همچون اصفهان و خراسان و کرمان که فاصله بیشتری نسبت به استان فارس از خلیج فارس را دارند، انتقال آب را انجام داده اند اما استان فارس در این عرصه عقب مانده است.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس تصریح کرد: تلاش برای صنعتی شدن استان فارس زمانی به نتیجه خواهد رسید که ابتدا منابع آب مورد نیاز تامین شود.

او با اشاره به اهداف برگزاری این نشست خاطرنشان کرد: برای انجام این پروژه بزرگ و محرک، نیاز بود با تشکیل یک جلسه با حضور مسوولان و سرمایه گذاران، موانع و محدودیت های انتقال آب از دریا به استان فارس را برداریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: هم افزایی بخش خصوصی، مجلس و دولت در این راستا کارساز است و این نشست به دنبال یک وحدت و انسجام مطلوب در این زمینه است.

عزیزی از آمادگی کامل وزارت صمت برای انجام این پروژه خبر داد و گفت: در جلساتی که با وزیر صمت در تهران داشتیم، وی اعلام آمادگی کرد تا در این پروژه مشارکت جدی داشته باشند.

در ادامه این نشست آیت الله دژکام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز، قادری، نحابت و عسکری نمایندگان فارس در مجلس، رضایی کوچی معاون عمرانی استاندار فارس، جمعی از مدیران و سرمایه گذاران و صنعتگران استان فارس به بیان نقطه نظرات خود پیرامون این پروژه پرداختند.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس در جمع بندی سخنان مطرح شده در این نشست نیز گفت: با تشکیل یک دبیرخانه ظرف 15روز آینده سعی خواهد شد تا انجام پروژه حالت اجرایی به خود گیرد.

عزیزی از مسوولان صنعت استان فارس نیز خواست تا با برگزاری جلسات هماهنگی مشارکت صنعتگران را در این پروژه افزایش دهند.

رییس مجمع نمایندگان فارس همچنین گفت: برای انجام این پروژه بزرگ نیازمند یک ساختار و تشکیلات منسجم هستیم لذا دبیرخانه ای به همین منظور ایجاد خواهد شد تا امورات اداری را با سرعت بیشتری پیش ببرد.

عزیزی ادامه داد: شرکت فراسان نیز به عنوان پیش قراول این پروژه بزرگ، در کنار سایر صنعتگران و دستگاههای اجرایی با توجه به مطالعات خوب انجام شده، طرح را جلو خواهند برد.

او همچنین گفت: در این راستا جلب مشارکت واحدهای صنعتی کوچک نیز راهگشا خواهد بود تا با استفاده از تمام ظرفیت ها این ابرپروژه به سرانجام رسیده و به فضل خدا تابوی انتقال آب به استان فارس شکسته شود.

 

انتهای پیام/


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات