بلوکه شدن منابع بانکی در فارس


رییس مجمع نمایندگان استان فارس با اشاره به رتبه 28استان در مصارف بانکی گفت: دلیلی ندارد که منابع بانکی استان فارس بلوکه شود.

ابراهیم عزیزی در چهل و سومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان فارس که با حضور همتی رئیس کل بانک مرکزی و معاونین وی در شیراز برگزار شد، از بلوکه شدن منابع بانکی در استان فارس انتقاد کرد.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی افزود: بنده از وزیر اقتصاد در خصوص علت بلوکه کردن منابع بانکی استان فارس سوال کردم و با وجود آنکه ایشان نیز پیگیری هایی انجام داده اما با توجه به اظهارات فعالان اقتصادی بخش خصوصی، هنوز تغییری در این رویه روی نداده است.

او ادامه داد: امروز رتبه فارس در منابع بانکی 3یا 4است اما از نظر مصارف در رتبه 28قرار دارد و هیچ کدام از متولیان امر نیز پاسخی برای این مشکل ندارند که انتظار داریم به صورت شفاف مورد بررسی قرار گیرد.

عزیزی در عین حال گفت: ظاهرا منابع بانکی ما به استان هایی می رود که هیچ سودی نیز برای استان فارس ندارد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس همچنین گفت: مشکل بعدی ما با بانکهای دولتی و غیر دولتی گرفتن تضامن های سنگین برای پرداخت وام است در صورتی که امروز اعتبار سنجی ملاک عمل است.

او خاطرنشان کرد: ما نمی توانیم بخش خصوصی را به کار و فعالیت اقتصادی ترغیب کنیم اما بانک همراهی نکند و حتی مانع ایجاد کند.

عزیزی تصریح کرد: ما تجار و بازرگانان خوش سابقه ای در استان فارس داریم که مقررات دست و پاگیر بانک ها اجازه نمی دهد که آنها به فعالیت سودمند خود ادامه دهند.

رییس مجمع نمایندگان استان فارس بی ثباتی مقررات بانک ها را به عنوان مشکلی دیگر مطرح کرد و افزود: جدا از این موضوع، عدم توجه به مزیت ها و نیازهای استان فارس و در نظر گرفتن منابع در حد این ظرفیت ها نیز مشکل ساز شده است.

 

رییس کمیته امنیت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: به عنوان نمونه سالها استان فارس در تامین نیازهای کشاورزی کشور پیشرو بوده است اما به اندازه این تلاش، در اختصاص منابع دیده نشده است.

عزیزی در پایان خواستار توجه ویژه و عملیاتی رییس کل بانک مرکزی به مشکلات مذکور شد و گفت: امیدواریم که این جلسه در حل مشکلات بانکی استان فارس موثر واقع شود و از دکتر همتی انتظار داریم به جد پیگیر این موضوعات باشند.

 

انتهای پیام/


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات