موافقت کمیسیون تلفیق با ثبت نام جا ماندگان سهام عدالت


ابراهیم عزیزی عضو کمیسیون تلفیق مجلس، از موافقت این کمیسیون با ثبت نام 7میلیون نفر از جاماندگان سهام عدالت در کل کشور خبر داد.

ابراهیم عزیزی در همین رابطه و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، پیشنهاد شد کسانی که از ثبت نام سهام عدالت جا مانده اند، از آنها ثبت نام به عمل آید.

او با بیان اینکه سهام عدالت حق تمام هم وطنان است، افزود: حدود 7میلیون نفر در کل کشور از ثبت نام سهام عدالت جا مانده اند و سزاوار است که ما به این افراد نیز توجه کرده و حق آنها را ادا کنیم.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیشنهاد ثبت نام جاماندگان سهام عدالت در کمیسیون تلفیق مطرح شد و اعضای این کمیسیون نیز با توجه به ماهیت عادلانه این پیشنهاد، با ثبت نام 7میلیون جا مانده از سهام عدالت موافقت کردند.

به گفته عزیزی، پس از موافقت کمیسیون تلفیق، در قدم بعدی پیشنهاد ثبت نام 7میلیون جا مانده از ثبت نام سهام عدالت، باید در صحن علنی مجلس مطرح و در معرض رای کل نمایندگان مجلس قرار گیرد تا به تصویب نهایی برسد.

عزیزی همچنین گفت: شکل گیری سهام عدالت در راستای توزیع عادلانه ثروت میان مردم صورت گرفت لذا کسانی که به هر دلیل از ثبت نام جا مانده اند، باید این حق برایشان محفوظ باشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در خصوص احتمال تصویب نهایی پیشنهاد مذکور در خانه ملت نیز گفت: با شناختی که از فضای حاکم بر مجلس و رویکرد مردمی نمایندگان داریم، به نظر می رسد مشکلی برای تصویب نهایی کلیات این طرح نداشته باشیم.

او افزود: تنها ممکن است نمایندگان در خصوص جزئیات پیشنهاد و نحوه ثبت نام متقاضیان و واگذاری سهام، صحب هایی داشته باشند که این نیز طبیعی است و طبق روال جاری مجلس در خصوص تمام پیشنهادها و طرح ها، این رویکرد وجود دارد.

لازم به ذکر است توزیع سهام عدالت، لایحه دولت نهم در سال 1384 بود که برای گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد ایران به تصویب نهایی رسیده و با توزیع سهام کارخانه های دولتی میان مردم، موافقت شد.

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در ادامه همچنین گفت: مجلس یازدهم در تصویب این طرح و طرح هایی که به نوعی منافعش به عموم مردم می رسد، یکدست و متحد است زیرا شانی برای خود جز خدمت به مردم قائل نیست.

عزیزی با اشاره به طرح های دیگر مجلس برای کمک به معیشت و رفاه بیشتر مردم همچون افزایش مالیات بر خانه های خالی و... نیز گفت: عزم این مجلس کمک به مردم به ویژه اقشار ضعیف جامعه است و در این راستا با تصویب قوانین بازدارنده، باید جلوی دلالی و واسطه گری گرفته شود.

او تاکید کرد: به عنوان نمونه طرح افزایش مالیات بر خانه های خالی، هزینه دلالی را برای واسطه گران و سوداگران مسکن بالا می برد لذا آنها به احتکار خانه نپرداخته و منازلشان را یا می فروشند یا اجاره می دهند که در هر دو مورد هم نرخ خانه و هم نرخ اجاره بها به صورت طبیعی پایین خواهد آمد و این به نفع مردم است.

 

انتهای پیام/


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات