پیام رئیس مجمع نمایندگان استان فارس به مناسبت ولادت پیامبر گرامی اسلام(ص) و هفته وحدت حضرت محمد(ص) کانون محبت و نقطه ایجاد وحدت


رئیس مجمع نمایندگان استان فارس به مناسبت میلاد پیامبر اکرم(ص) و هفته وحدت پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی و دفتر ارتباطات مردمی نماینده شیراز و زرقان، متن پیام به شرح زیر است:

 

مقام معظم رهبری: «... وجود مقدس نبی مکرم اسلام(ص) مهم‌ترین نقطه ایجاد وحدت است و دنیای اسلامی می‌تواند در این نقطه‌ به هـم پیـوند بخورد».

 

نبی مکرم اسلام(ص) پیامبر رحمت و مهربانی و برگزیده درگاه الهی؛ مظهر لطف و محبت و برادری در عالم امکان، رسالت انبیا را در هدایت بشر به سمت نور و روشنایی تکمیل کرد.

 

وجود با عظمت محمد مصطفی(ص) عامل وحدت و اتحاد جهان اسلام  و هفته وحدت به ابتکار بنیان گذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حضرت امام راحل(ره)، تجلی این وحدت و همدلی در بلاد اسلامی بوده است.

 

بی گمان امروز اقتدار جهان اسلام در برابر دشمنان بشریت در سایه همین وحدت و یکدلی است؛ مساله ای که نظام سلطه قادر به تحمل آن نبوده  و به همین دلیل همواره به انحای مختلف با اجیر کردن تروریست های اجاره ای در پی ایجاد تفرقه، آشوب و برادرکشی در منطقه است.

 

اما نظام سلطه باید بداند که دنیای اسلام از دیرباز با تاسی به اندیشه های عمیق، عقلانی و بلند رسول رحمت و مهربانی، با تربیت دانشمندان و علمای طراز اول در عرصه های گوناگون، اقتدار خویش را بدون سلطه و بهره کشی از انسان ها به رخ جهانیان کشیده و برای ایجاد یک فضای الهی و انسانی، حرفهای بسیار برای گفتن داشته است.

 

  هرچند که بعضاً حاصل این اندیشه های بزرگ را همان نظام سلطه بی اخلاق با نهایت بی شرمی استثمار کرده اما کدام انسان آزاده و آگاهی است که نداند بخش عظیمی از اقتدار علمی امروز آنها، مدیون دنیای با شکوه و با اقتدار اسلام و دانشمندان شهیر آن است؛ هر چند با فریب رسانه ای نمی خواهند کسی به این آگاهی دست پیدا کند.

 

باور ما این است که امروز نیز دنیای اسلام با تکیه بر همان اندیشه های انسان ساز نبی مکرم اسلام(ص) و دین کاملش، می تواند به همان گذشته باشکوه و مقتدر خود برگردد و زمینه ساز جهانی به مراتب بهتر برای زندگی نوع بشر در همه جای گیتی باشد؛ دنیایی عاری از خشونت و سلطه و بهره کشی و استثمار دسترنج انسان ها که امروز نظام سلطه بر بشر حاکم کرده است.

 

هفته وحدت فرصت مناسبی برای بازگشت به خویشتن و تحکیم همدلی و اتحاد بیش از پیش امت اسلام است تا به محوریت شخصیت یگانه عالم امکان حضرت محمدمصطفی(ص)، این اتحاد و وحدت دوچندان شده و نگاه لطف و رحمت آن بزرگوار را در همه جای عالم ساری و جاری کرد.

 

اینجانب مناسبت های این هفته باشکوه همچون ولادت حضرت محمد مصطفی(ص)، ولادت امام جعفر صادق(ع) و هفته وحدت را به عموم مسلمین و شیعیان حضرتش، تبریک و تهنیت عرض کرده؛ با آرزوی تعجیل در فرج حضرت ولی عصر(ارواحنا فدا) سعادت و عاقبت به خیری را برای همگان از درگاه الهی مسالت دارم.

 

ابراهیم عزیزی رئیس مجمع نمایندگان استان فارس و نماینده مردم شریف شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات