دورخیز شهرداری و آبفا برای حل مشکلات آب و فاضلاب شهرک های آرین و جوادیه


نماینده شیراز و زرقان خبر داد:

دورخیز شهرداری و آبفا برای حل مشکلات آب و فاضلاب شهرک های آرین و جوادیه

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی از عزم شهرداری و آبفای شیراز برای حل مشکلات حوزه آب  فاضلاب شهرک های آرین و جوادیه خبر داد.

 

ابراهیم عزیزی با اشاره به نشست مشترک مسوولان ارشد شهرداری، آبفا و اداره کل راه و شهرسازی که با حضور اسدی شهردار شیراز، بهروزی مدیر عامل آبفای شیراز و طالبان مدیر کل راه و شهرسازی استان فارس اخیراً در محل شهرداری شیراز برگزار شد، اظهار داشت: پس از حضور در شهرک های فوق و شنیدن حرف مردم و دیدن مشکلات به شکل حضوری، مقرر کردیم تا در یک نشست مشترک، مشکلات حوزه فاضلاب این شهرک ها با حضور مدیران ارشد و معاونین مربوطه جهت اتخاذ یک تصمیم مشترک پیگیری شود.

 

او افزود: به همین منظور نشستی در شهرداری شیراز برگزار و موضوعاتی چون مکان یابی و جانمایی تصفیه خانه های محلی و تامین زمین جهت احداث مخزن و حفر چاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در تشریح تصمیمات این نشست نیز گفت: مقرر گردید در گام نخست، به منظور حل مشکلات دفع فاضلاب شهری در شهرک های آرین و جوادیه، بررسی های لازم جهت تامین زمین مناسب و واجد شرایط در یک بازه زمانی مشخص از طرف شهرداری صورت گیرد.

 

عزیزی همچنین اظهار داشت:  در گام دوم نیز مقرر شد اجرای شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب شهرک های فوق تا محل جانمایی و همچنین اتصال شبکه فوق به شبکه اصلی جمع آوری فاضلاب شهری نیز به منظور پیش بینی شرایط اضطرار و ممانعت از آلودگی زیست محیطی توسط آبفا  انجام پذیرد.

 

نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: تصمیم دیگر نشست فوق این بود که فاضلاب خام به منظور احداث تصفیه خانه محلی و بهره برداری از پساب حاصل جهت تامین آب فضای سبز شهری توسط شهرداری انجام گیرد.

 

عزیزی تصمیم گیری به منظور اجرای سیستم جمع آوری شبکه فاضلاب شهرک اکبرآباد و سایر شهرک های محدوده مجاور کمربندی شمال و شمال غرب شیراز، بلوار اتحاد، گویم و قصرقمشه را از دیگر تصمیمات این جلسه عنوان کرد و گفت: مقرر شد تا اداره کل راه و شهرسازی، شهرداری شیراز با هماهنگی بین دستگاهی، نسبت به مکان یابی و تعیین زمین های در اختیار خود و مورد نیاز شرکت آبفا به منظور احداث تصفیه خانه بررسی های لازم را انجام دهند.

 

بررسی احداث مخازن 40هزار مترمکعبی ذخیره آب و تامین زمین توسط شهردای و اداره کل راه و شهرسازی در محدوده دروازه قرآن و شهرک انجیره  و همکاری این اداره با آبفا جهت اختصاص زمین به منظور تکمیل رینگ آبرسانی شیراز و مخازن مربوطه از تصمیمات دیگر این نشست بود که عزیزی به آن اشاره کرد.

 

عزیزی در پایان نیز با بیان اینکه مشکلات آب و فاضلاب شهرک ها نیازمند عزم جدی مسوولان شهرداری، آبفا و سایر دستگاه های ذی ربط است، افزود: هدف نهایی همه دستگاهها باید تسهیل کار مردم و حل مشکلات شبکه باشد که در این راستا مسائل و موضوعات بین دستگاهی نباید مانعی برای انجام پروژه ها شود لذا از مدیران مربوطه انتظار داریم با همین نگاه مسائل را حل و فصل کنند.

 

 


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات