عزیزی:با نگاه کوتاه و کم عمق، تحول در آموزش و پرورش غیر ممکن است


دیدار با مدیران ستادی آموزش و پرورش فارس

 

عزیزی:با نگاه کوتاه و کم عمق، تحول در آموزش و پرورش غیر ممکن است

 

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی تحول در آموزش و پرورش را با نگاه های کوتاه و کم عمق غیر ممکن دانست.

ابراهیم عزیزی در جمع مدیران آموزش و پرورش استان فارس ضمن تبریک سال جدید، با بیان اینکه آموزش و پرورش مبدا همه تحولات است، گفت: با نگاه های کوتاه و کم عمق نمی توان در آموزش و پرورش تحول ایجاد کرد.

نایب‌رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی لازمه کادرسازی برای ۵۰سال دوم انقلاب را توجه ویژه به آموزش و پرورش دانست و اظهار داشت: تحقق این امر در گروی احساس مسوولیت تمام وزارتخانه ها در خصوص امر تعلیم و تربیت است.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در ادامه توجه به دو مقوله معلم و محتوا را در آموزش و پرورش بسیار مهم قلمداد کرد و گفت: معلم در تراز انقلاب اسلامی زمانی شکل خواهد گرفت که به منزلت معلم و ایجاد محتوای مناسب توجه کافی شود.

عزیزی خاطرنشان کرد: اگر منزلت معلم دچار خدشه شود به تبع آن منزلت جامعه دچار خدشه خواهد شد چراکه نسل آینده کشور در همین مدارس پرورش خواهند یافت.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی افزود: به همین منظور در شاخص های مختلف باید ارتقای منزلت معلم را دنبال کرد و همه ارکان نظام باید پشتیبان آموزش و پرورش باشند.

او همچنین داشتن محتوای مناسب را برای پیشرفت آموزش و پرورش دومین امر مهم برای تحول دانست و گفت: متون ما سرشار از محتواهای غنی و انسان ساز است و از این بابت نیز مشکلی نداریم اما باید این متون را با مدیریت صحیح تبدیل به محتوای مناسب کرد.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی افزود: معلم اگر محتوای مناسب نداشته باشد دستش در آموزش خالی است و باز هم کمیت تعلیم و تربیت لنگ می زند.

عزیزی در عین حال تجهیز مدارس را لازم دانست و گفت: در کنار معلم و محتوای مناسب، تجهیز مدارس به امکانات روز نیز یک اصل است که باید در حوزه های مختلف دنبال شود.

لازم به ذکر است در این دیدار عسکری مدیر کل آموزش و پرورش فارس نیز به ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده در این سازمان و رویکرد آن در آینده پرداخت.

 

انتهای پیام/


نظرات


نام و نام خانوادگی
اجباری
ایمیل
اجباری
موبایل
اختیاری
توضیحات